
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
| Mating Post Length | 9.3 mm |
| Termination Post Length | 3 mm |
Stock: 232
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11251
Ext.Price$0.11251
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11251 | $0.11251 |
| 10 | $0.10001 | $1.00010 |
| 50 | $0.08890 | $4.44500 |
| 100 | $0.08021 | $8.02100 |
| 500 | $0.07237 | $36.18500 |
| 1000 | $0.06529 | $65.29000 |
| 3000 | $0.05890 | $176.70000 |
